Datafeeds zonder joomla gebruiken
De parser gebruikt joomla als framework voor de backend ( onderhoud van de feeds) en de frontend ( weergave van de feeds). De parser zelf is volledig onafhankelijk van joomla (de cron werkt buiten joomla om) en een frontend is te schrijven in elke programmeertaal die je mysql database kan benaderen. Het onderhoud van de feeds is wat lastiger. Het frame van joomla maakt het relatief eenvoudig om een admin omgeving aan te bieden, het zou vrij veel werk zijn een losse admin te schrijven.
phpmyadmin
installatie
- indien gewenst creëer een nieuwe database
- download de component
- in de map admin staan twee sql bestanden vervang hierin #__ door een gewenste prefix (of haal het weg) en importeer de feeds in joomla. (#__ staat er meerdere keren in)
- in de map cron staat het bestand feedcron.php. Hierin staat en require van configuration.php, de instantiatie van de config en de confguratie van de database parameters. Verwijder de eerste twee en pas de rest aan.
- installeer de map cron met inhoud op de server. Aanroepen van de feedcron.php (https://www.jouwserver.nl/jouw-pad/cron/feedcronphp ) zou moeten resulteren in het importeren van de voorbeeld feeds.
- Download de standalone demo.
- Vervang in het bestand db.php de configuratie van de database ( tip : include dit bestand ook in de feedcron.php ipv de zaak daar dubbel te configureren.)
- installeer de demo in kijk of het werkt.
feeds toevoegen
- Ga naar de tabel datafeeds in phpadmin
- Voeg een nieuwe regel toe (invoegen/insert)
- Begin met de volgende veld
- feed : korte naam voor de feed
- feed_url : de url van het xml/cvs bestand
- groep : de groep of type waartoe de feed behoort bijvoorbeeld vakantie of winkels
- class: een van TradetrackerRSS, M4NRSS, ZanoxRSS, AffiliateRSS, TradeDoublerRSS, CleafsRSS, AffiliateCSV (";"), CSV, AtrRSS (xml met data in attributen
- Sla de feed op een probeer een import:
https://www.jouwserver.nl/jouw-pad/cron/feedcronphp?freq=1&feed= - Als het goed is staat er nu een array met de velden. Die kun je in phpmyadmin gaan invullen:
- title : naam of titel van het product
- href : product url
- image : image url
- prijs : de prijs van het product
- menu_1-9 negen mogelijk menu velden
Toch met joomla
ook als je ervoor kiest om de frontend van joomla niet te gebruiken kun je evengoed de backend gebruiken om de feeds te onderhouden. Het lijkt overkill maar als je twee keer een feed via phpmyadmin onderhouden hebt ben je dankbaar.
- installeer joomla, volg de stappen het is niet nodig voorbeeld data te installeren.
- download de component
- Log in in de admin, ga naar extensions en install en installeer de component.
- onder components vind je nu de datafeeds, klik de cron link.Nu zouden de feeds ververst moeten worden
- Download de standalone demo.
- installeer de inhoud in de joomla root directory.
- Viola
- Als je wilt kun je delen van joomla verwijderen bijvoorbeeld ongebruikte templates